SEKTÖRÜNDE SÖZ SAHİBİ, DİSİPLİNLİ ve KARARLI

Kalkan ailesi Doğubeyazıt‘ta ticaret yaşamına küçük yatırımlarla başladı. Ancak gerek o günün koşulları gerek müşteri talebi Kalkan ailesinin varlığını değişik alanlara yönlendirilmesine neden oldu. Kalkan ailesinin tekstil sektörüyle tanışması 1987 yılında mefruşat alt dalında perakende satış mağazasını faaliyete geçirmesi ile başladı. Ailenin amacı o dönemde verdiği hizmetlerle mükemmele ulaşmanın yanı sıra Türkiye’de hızla gelişmekte olan tekstil sektöründe de söz sahibi bir kurum haline gelmekti. Bu yüzden;

Hızla gelişen tekstil sektörüne ayak uydurabilmek için 1990 yılında İstanbul’un en işlek ve önemli alışveriş merkezlerinden olan Laleli‘de toptan satış mağazasını faaliyete geçirmiştir. Kalkan Tekstil kısa sürede gerek yurt içi gerekse yurt dışında müşteri ağını genişleterek Rusya ve diğer doğu bloğu ülkeleri başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine de ihracat yapmaya başlamıştır. Fantezi tül perde konusunda ihtisasını geliştiren Kalkan Tekstil ilk başlarda fason üretim yaptırırken artan talepleri karşılamak için kendi üretim tesislerini kurma gayreti içerisine girmişlerdir. Bunun için yapılan fizibilite çalışmalarından sonra Çorlu’da 27000 m² arazi üzerine, 3500 m² kapalı alanda üretim tesisini kurmuştur. İleri teknolojide inşa edilen modern fabrikada en iyi kalitede tekstil üretimi yapabilmek için fabrikayı son teknoloji ürünü makinelerle donatmıştır.

Günümüzde globalleşen dünyada ülkelerin konumuna göre analiz ve Ar-Ge çalışmalarına önem veren Kalkan Tekstil müşterilerinin ihtiyaç ve beğenileri doğrultusunda tasarlanan desenler yüksek hızlı modern dokuma tezgahlarında sürat ile üretmekte ve talepleri zamanında karşılama gayreti içerisindedir.

Kalkan Tekstil‘in ana hedefi ev tekstilinde yeni modalar oluşturup makul bir maliyetle birleştirerek kendisine duyulan güveni müşteri memnuniyetine ve mutluluğuna dönüştürmektir.

Dileğimiz müşterilerimize mükemmel hizmet sunarak Kalkan Tekstil’in pazar payını adım adım arttırmak ve müşterilerimize uzun vadeli ortaklığa ve kazan/kazandır mantığına dayalı bir sistem oluşturup hayata geçirmektir. Dünya pazarında beklentileri karşılamak doğrultusunda entegre olmak da ideallerimiz arasındadır.

Daha Fazla Bilgi Edinin!   

OUR PARTNERS AND ASSOCIATES